Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Brda pełna pływaków

fotka zawodyPierwsi pływacy zanurzyli się w Brdzie już wczesnym przedpołudniem, a później było ich ponad 500. Kolejne Zawody Pływackie na otwartej rzece pod nazwą WODA BYDGOSKA już za nami i dziś możemy powiedzieć, że pływacy oraz nasza Brda w tej szóstej edycji zawodów znowu zdali egzamin na 6!

To już tradycja, że 15 sierpnia zawodnicy z całej Polski przyjeżdżają do Bydgoszczy, by zmierzyć się z wartkim nurtem rzeki w samym sercu miasta. Coraz częściej w zawodach starują miłośnicy pływania z innych krajów, w tym roku m.in. z Ukrainy. Wśród tegorocznych pływaków byli także znani sportowcy, ambasadorzy Wody Bydgoskiej - olimpijczyk Paweł Korzeniowski i mistrz Polski Marcin Cieślak, a także bydgoszczanin Sebastian Szubski - zdobywca rekordu Guinnessa w 24-godzinnym pływaniu kajakiem po jeziorze Oćwieka blisko Gąsawy.

Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 650, 1600 i 2800 m oraz w sztafecie 4x200 m. Śmiałkowie brali udział w szalonym wyścigu „swimrun”, który polega na naprzemiennym biegu i pływaniu.

 

Woda Bydgoska to już znana nie tylko w naszym kraju impreza promująca walory Brdy. Pod wieloma względami jest unikatowa. Trudno znaleźć inne tak duże jak Bydgoszcz miasto w Europie, w którym można ścigać się w rzece w jego centrum. Berlin i Londyn zazdroszczą nam takich zawodów, a na razie mogą tylko pomarzyć. My mamy taką możliwość dzięki kilkunastoletnim inwestycjom, które przeprowadziły bydgoskie Wodociągi. Czysta dziś i bezpieczna dla pływaków Brda zachęca do sportowych wyzwań, a miłośnicy pływania i sportów wodnych chętnie z niej korzystają, biorąc już od sześciu lat udział w emocjonującym wyścigu pod prąd wartkiego nurtu Brdy. Od sześciu też lat te wyjątkowe zawody odbywają się pod fimową marką Woda Bydgoska, a zawodnicy i kibice gaszą emocje wodą podawaną wprost z wodociągowej sieci.