Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Wodą Bydgoską w upał

saturator mostowaFala upałów nie odpuszcza, mamy w końcu wakacje!. Każdy z nas szuka skrawka cienia, który przyniesie ulgę przegrzanemu ciału. Najlepszym sposobem na takie upalne dni jest schładzanie organizmu zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz, dlatego Bydgoskie Wodociągi od lat starają się pomagać bydgoszczanom w walce z upałami.

 

 

Każdy spragniony mieszkaniec czy turysta może napić się zdrowej, zimnej wody z saturatora, podawanej prosto z sieci.  Każdego dnia w dwóch punktach (Plac Wolności i ul. Mostowa) można bez przeszkód napić się do syta. Dodatkowo na Wyspie Młyńskiej postawiona jest cysterna, z której również można dostać kubeczek zimnej wody bydgoskiej. Na stałe też uruchomiona jest tzw. pergola zamgławiająca (na Placu Teatralnym), która w upalne dni przynosi ulgę chłodząc delikatną, chłodną mgiełką. Zapraszamy wszystkich spragnionych wody!

 

Pamiętaj, że:

Utarło się twierdzenie,  że dorosły człowiek powinien wypić ok. 2 litrów wody. Oczywiście zapotrzebowanie na nią zależy od wielu czynników takich jak np.: klimatu (temperatury ale i wilgotności), wysokości, na jakiej przebywamy, wysiłku fizycznego, który wykonujemy danego dnia czy ilości alkoholu bądź kawy jaką wypijamy. Zgodnie z wszelkimi badaniami u osób z prawidłową masą ciała woda stanowi obok tkanki tłuszczowej największą cześć wagi. Średnio zakłada się, że u osób o średniej budowie – nie otyłych woda stanowi 60% masy ciała u mężczyzn i 55% u kobiet – ze względu na większą ilość tkanki tłuszczowej(!).